Napokon belül helyreállhat a Stanton rendszerben eddig tapasztalt anomália, miszerint egy oda nem illő aszteroida kering a csillag körül. Ez nem más, mint Delamar, a törpebolygó méretű aszteroida, amin a volt bányászközpontból kialakult szabadváros, Levski fekszik.
A Stanton rendszerben négy bolygó található, belülről kifelé a Hurston, Crusader, ArcCorp és microTech. A bolygók az őket megvásárló megacégek után kapták a nevüket. A Stanton rendszerről ide kattintva olvasattok bővebben. Egészen eddig a rendszer részét képezte Delamar is, amelynek pályája a microTech pályáján túl helyezkedett el, azonban a fejlesztők már a kezdetek kezdetén jelezték, hogy ez csak átmeneti állapot.
Delamar – és a rajta található Levski – eredetileg a Nyx rendszerbe tartozik, ahol három bolygó van, valamint maga Delamar, amely a második és harmadik bolygó között helyezkedik el és technikailag egy hold méretű aszteroida.
A két fenti csillagrendszer között komoly különbség, hogy míg Stanton a birodalom része és így a birodalmi törvények vonatkoznak rá, addig Nyx kívül esik a birodalom határain, így utóbbiban saját – erősen megkérdőjelezhető – törvények uralkodnak.
Delamart a fejlesztők eddig “kölcsönadták” a Stanton rendszernek és a mostani változás azért is érdekes, mivel az eddig ismert tervek szerint a Stanton rendszer után nem a Nyx rendszer válik majd elérhetővé, mint második bejárható rendszer, hanem a Pyro, ráadásul a Nyx és Stanton rendszereket ugrókapu sem köti össze, azonban a Pyro rendszerből közepes méretű ugrópont nyílik mind a Nyx, mind a Stanton felé.
A fentiek alapján felmerül a kérdés, hogy mikor láthatjuk újra Levskit és milyen formában. Valószínűleg sokan emlékeznek még Area 18-ra, amelyet egy ideig gyalog bejárhattunk, ezt követően eltűnt, majd teljesen átalakulva, már az univerzumba építve jelent meg újra. Ennek megfelelően elképzelhető, hogy a Nyx rendszer megnyitásáig nem léphetünk be megint a városba.
Na ez meglepett. Nem is tudtam hogy Delamar csak kölcsön bolygó. Ezért jó benneteket olvasni. Kicsit azért hiányozni fog Levski.
Nem sokat jártam arra az utóbbi időben, de jó érzés volt tudni, hogy ott van 🙂 De sebaj, majd Nyx rendszerben ismét meglátogatjuk!
“Delamar, a törpebolygó méretű aszteroida”
Na most lehet nem tudod, de mi ezen az elcseszett fordításon két évig vitatkoztunk az sg.hu-n. 😀 Sajnos nem sikerült meggyőznöm a társaságot arról az egyszerű tényről, hogy a Delamar az nem egy törpebolygó méretű aszteroida, hanem egy tökéletes törpebolygó. A különbség a kettő között, hogy az aszteroida az nem gömb alakú, és nem önállóan kering a Napja körül, míg a Delamarra mindkettő igaz. Tehát aki a Citizenwikit írta, az fogalmazott rosszul.
Mindenképpen tisztázni akartam ezt a dolgot. 😀
Ezzel csak egy probléma van, Delamar nem önállóan kering a Nyx F besorolású törpenapja körül, hanem sokadmagával, mivel egy aszteroida mezőben leledzik. Csak Stantonba került be egyedül tesztelés miatt.
Ja igen, ez megtévesztő. Az önálló keringés azt jelenti, hogy a napja körül kering, és nem egy bolygó körül. Mer akkor holdnak minősülne. Az aszteroidamezőben keringés csak még inkább törpebolygósítja, ugyanis van egy harmadik kitétele, hogy nincs tisztára söpörve a keringési pályája a törmelékektől. Tehát ezek a törpebolygók mindig is valami dzsuvában kerigenek. Aszteroidamezőben keringő törpebolygóra példa a Ceres, keress rá.
Te abból indulsz ki, hogy milyen volt a formája stantonban. De ott csak teszt jelleggel volt, a formája sem végleges. Szóval ha tartják magukat a lore-hoz és az elképzeléseikhez akkor az egy szép nagy aszteroida lesz. Az első Nyx landing videón lehet látni kb milyen, most jön az roid tech, talán azzal már megkapja a végleges formáját. Majd ha bekerül Nyx kiderül mit sikerült összehozniuk.
Nyilván ha csinálnak egy óriási alaktalan aszteroidatömböt belőle, akkor már nem törpebolygó. Izgalmasan hangzik egyébként egy óriásaszteroida, nincs is még olyan idomuk, csak valahogy nehezen hiszem, hogy a Delamart szétkapják. Ha megteszik, akkor visszavonom tanaimat. Illetve akkor majd azt mondom, hogy a Stantonban ahogy az kinézett, az törpebolygó volt. 🙂